Haber Detayı
12 Haziran 2017 - Pazartesi 14:15
 
Başbakan Yardımcısı Canikli, büyüme rakamlarını değerlendirdi
Başbakan Yardımcısı Canikli, ˮTürkiye ekonomisinin ilk çeyrekte ortaya koyduğu yüzde 5ʹlik büyüme performansına sadece şapka çıkarılırˮ dedi.
- Haberi
Başbakan Yardımcısı Canikli, büyüme rakamlarını değerlendirdi

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bu yılın birinci çeyreğindeki büyüme rakamlarına ilişkin, ˮTürkiye ekonomisinin ilk çeyrekte ortaya koyduğu yüzde 5ʹlik büyüme performansına sadece şapka çıkarılır.ˮ ifadesini kullandı.

Canikli, yazılı açıklamasında, bu yılın ilk çeyreğine ilişkin Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verilerini değerlendirdi.

Türkiye ekonomisinin güçlü dinamikleri, şoklara karşı dayanma gücü, olumsuzluklara çok kısa sürede adapte olabilme özelliğinin farkı ortaya çıkardığına işaret eden Canikli, ˮTürkiye ekonomisinin ilk çeyrekte ortaya koyduğu yüzde 5ʹlik büyüme performansına sadece şapka çıkarılır.ˮ değerlendirmesinde bulundu.

Finansal yapının sağlamlığının ağır şoklarla test edildiğini, Merkez Bankasının da rasyonel ve büyümeyi dikkate alan bağımsız politikalar uyguladığını vurgulayan Canikli, şunları kaydetti:

ˮHükümetimiz aktif, kararlı ve cesur adımlar attı. Reform gündemimiz hiç boş kalmadı. Ekonominin ihtiyaç duyduğu kararlar gecikmeden alındı. Ekonomide yeni atılım dönemi başlamıştır. Türkiyeʹnin bu dönemdeki hikayesi büyüme, istihdam, adalet, güvenlik, özgürlük ve gelir dağılımı üzerine olacaktır.ˮ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başbakan, Yardımcısı, Canikli,, büyüme, rakamlarını, değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı